У Горњем Црниљеву код Осечине 14. маја 2023.године поводом 24.годишњице од јуначке погибије ратног команданта 204.ловачког авијацијског пука војске СРЈ, организован је "ДАН СЕЋАЊА НА ПУКОВНИКА ПИЛОТА МИЛЕНКА ПАВЛОВИЋА. "ИКАР" из Подгорине како су га још за живота звали, током НАТО агресије 4.маја 1999.године није дозволио младом пилоту да полети у сусрет неупоредиво бројнијим, технички савременијим и убојитијим НАТО летилицама у ваздушном простору изнад Србије. Буквално га је извукао из кокпита ловца МИГ-29 и уместо њега винуо се у небеске висине. Убрзо након полетања упустио се изнад свог вољеног Ваљева у крајње неравноправну борбу са више ловачких НАТО авиона.Тачно у 12:05 часова чуо се његов глас са звучника у контролној просторији "Имам их, али имају и они мене.." Последње речи славног и храброг команданта пре него што је његова летелица погођена и у деловима срушила на периферији Ваљева у селу Бујачић.
Држава и војска Србије нису заборавиле свог ДИВ ЈУНАКА, а доказ за то је и чињеница да њему у част војни аеродром у Батајници носи назив "ПУКОВНИК - ПИЛОТ МИЛЕНКО ПАВЛОВИЋ". Такође у Ваљеву на главном градском булевару Владике Николаја Велимировића "жили куцавици" града подигнуто му је предивно спомен-обележје. Уосталом и овај "Дан сећања" који се организује у његовом родном селу и пред спомен обележјем подигнутим њему у част доказ је за незаборав.
Данас су то показале и бројне високе званице својим присуством у Г. Црниљеву, одавањем дужних почасти полагањем венаца, млади учешћем у меморијалној трци и фудбалској утакмици а сви други својим бројним присуством.
Након помена које су одслужили свештеници подгорског намесништва, венце су између осталих положиле делегације:
- Министарства одбране коју је предводио потпредседник Владе и министар одбране Милош Вучевић у пратњи бригадних генерала Горана Момчиловића и Саве Иришкића.
- РВО и ПВО (ратног ваздухопловства и против ваздухопловне одбране) коју је предводио командант РВО и ПВО генерал-потпуковник Душко Жарковић,
- чланови породице пуковника Павловића,
- делегације општине Осечина, града Ваљева и бројних удружења међу којима и наше Општинске организације удружења потомака ратника 1912-1920."Браћа Рибникар" Љубовија коју су предводили (моја маленкост) у својству председник удружења и проф. Александар Реновчевић члан нашег удружења и уједно члан општинског Већа Љубовија.
Пуковнику у част изведен је и пригодан културно уметнички програм. По завршетку истог, високе званице са представницима домаћина општине Осечина и члановима пуковникове породице посетили су Спомен-дом посвећен легендарном команданту у коме се између осталог налазе и његови бројни лични предмети попут:
свечане униформе, летачких комбинезона, оружја, кациге, летачких мапа, али и мобилни телефон као и ручни сат који су мештани села Бујачић пронашли након пада летелице и предали породици Павловић. Лепо је да се све то сада налази ту у центру села поред парохијског храма, спомен обележја и спомен собе а недалеко и од родне куће. Уосталом и сеоски фудбалски клуб променио је свој назив и сада је то ФК "Пуковник Миленко Павловић".
Пригодан и изнад свега леп гест и поклон је стигао и из чувене "Ђедине" воденице код Ваљева, од већ сада легендарног воденичара Драгана Живановића који је са својом супругом Милицом за све учеснике "Дана сећања" припремио минијатурне војничке хлебове "ТАИНЕ" чиме је уједно подсетио и све нас шта је то поред воље и храбрости непоновљивих српских ДИВ ЈУНАКА (војника и официра), оружја и оруђа.... још утицало на крајњу и коначну победу СРПСКЕ ВОЈСКЕ у Првом светском или "Великом" рату?
У сваком случају била је велика част, бити у Горњем Црниљеву и одати дужну почаст див јунаку пуковнику пилоту Павловићу који је стао "раме уз раме" са својим у јунаштву и витештву сличном славном команданту Четвртог пука првог позива ужичке војске, погинулом на исполинском Мачковом камену септембра 1914.г. пуковнику Душану Пурићу.
Ми њихови ПОТОМЦИ из САВЕЗА удружења потомака ратника Србије 1912-1920. знаћемо да достојно чувамо и негујемо сећање на њих и њихова славна дела али и да пренесемо на младе генерације које долазе после нас са геслом и завртом "ДА СЕ ПРОШЛОСТ НЕ ЗАБОРАВИ И ДА БУДЋНОСТ ПАМТИ".
Пише Проф. хаџи Сретен Цветојевић – Цвеле, председник Општинске организације Савеза удружења потомака ратника Србије 1912-1920. "Браћа Рибникар" Љубовија.